Ajankohtaista

Elokuu 2020

tiistai 4.8.2020

torstai 27.8.2020

Elokuu 2020
31 1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31

RSS
Marttamerkki
Loviisan solki on Marttaliiton 115 juhlavuoden koru.
Elämä on parasta itse tehtynä.

Martat on kansalaisjärjestö,
joka edistää kotien ja perheiden hyvinvointia sekä kotitalouden arvostusta. Tervetuloa mukaan 120-vuotiaaseen marttajärjestöön, jossa sinulla on mahdollisuus osallistua ja vaikuttaa! Toiminta on yhteisöllistä, uuden oppimista ja yhdessä tekemisen iloa! Jäsenet eli martat toimivat asuinalueensa yhdistyksissä ja vaikuttavat itse toimintaansa. Yhdistykset suunnittelevat oman ohjelmansa jäsenten toiveiden mukaan. Toiminnassa otamme huomioon järjestön perustarkoituksen ja vuoden teemat. Vuonna 2020-2021 marttaillaan teemalla "Hyvä arki kuuluu kaikille"


Lisätietoa toiminnasta: http://toivakka.marttayhdistys.fi/     martat.toivakka@gmail.com 
Toivakan Martat facebookissa:            https://www.facebook.com/Toivakan-kk-Martat-ry

Hallitus vuonna 2020:

puh.johtaja Sirpa Vihavainen
040 7758610, vihavainen.sirpa@gmail.com

varapuh.johtaja Maritta Korhonen,      marimummo@outlook.com

sihteeri ja jäsenasioiden hoitaja Irmeli Edelmann,      irmeli.edelmann@gmail.com

Jäsenet:

Irma Hiekkanen                                     irma.hiekkanen@gmail.com

Raili Nuottanen                                      raili.nuottanen@gmail.com

Leena Rouhiainen                                 leenamail60@gmail.com

Helena Siukonen                                   helena.siukonen@sci.fi

Rahastonhoitaja (hallituksen ulkopuolinen)
Eila Huikko 050 599 4546,  emhuikko@gmail.com